Pohľadnice z Kapského Mesta III: Dolu vodou

Autor: Erika Lelovičová | 13.3.2012 o 10:11 | (upravené 13.3.2012 o 14:10) Karma článku: 10,33 | Prečítané:  820x

Sklamali Vás volebné výsledky, a radšej by ste sa vybrali iným Smerom? Zaujala Vás ponuka akciových jednosmerných leteniek nemenovaného cestovateľského portálu? Za zváženie stojí Kapské Mesto: po tom ako Vás dramatickou scenériou zvedie Stolová Hora, chladnými Vás nenechá ani more, teda pokiaľ sa nerozhodnete do neho skočiť. Jeho teplota je znesiteľná iba pre tulene, tučniaky, alebo mimoriadne otužilých. Príjemne strávený deň zaručia pláže a slávny Waterfront: v repertoári má jedlo, nákupy, živú hudbu, jazdu na kolotoči, alebo aj plťkou, bratm..

Po dni strávenom na Stolovej Hore obdivovaním dychberúcich pobrežných scenérií z výšky - onen zapeklitý turistický paradox, že sa človek štverá hore len aby sa pozrel, ako je tam dolu pekne - vyrazíme k vode, obzrieť si ju aj zblízka.

Pri tabuli ukazujúcej 'Waterfront - rovno' promptne odbočíme doprava, a ocitneme sa pred útulkom pre bezdomovcov. Pre osadenstvo driemajúce okolo brány sme príjemným rozptýlením, niektorí dokonca aj zdvihnú hlavu z improvizovaných lôžok aby sa lepšie prizreli (v Kapskom Meste sa potknete, ak si nedáte pozor tak niekedy aj doslova, o spiacich bezďákov všade: na trávniku, na lavičke, na chodníku). Najväčšia korba vyskočí na rovné nohy a vydá sa nám oproti. Doľava, rovno a potom doprava, brácho, povie nápomocne a nepokúsi sa pri tom, na naše čiastočné prekvapenie, osvojiť si naše peňaženky.

Okolo lodeníc, kde sa v suchom doku týčia ázijské rybárske lode, k prístavu s jachtami zoradenými v úhľadných šíkoch...

IMGP3814.JPG

IMGP3816.jpg

...ku Cratefanovi, postavenému z vyradených prepraviek od Coca Coly. Spoločnosť mu robia dvaja strážnici, ktorí trávia obedovku konzumáciou, ako inak, dvojlitrovej kokačky, o ktorú sa bratsky delia, dve slamky a ideš.

IMGP3536.JPG

IMGP3541.JPG

IMGP3818.JPG

Na plavbu loďou nás presvedčia hneď v prvom z početných stánkov: vyradená vojenská plachetnica vyzerá robustne, pohodlne, a víno je 'on the house, my friends'. Kto by odolal...

Majestátne vyplávame okolo červenej veže Clock Tower, a náš odchod zastaví premávku cez rotačný peší most.

1.jpg

IMGP3558.JPG

Z prístavu nás vyprevadia hravé tulene. Tie nehravé, lenivé, sa nenechajú vyrušiť z poludňajšieho podriemkavania na móle.

IMGP3919.JPG

Pred nami ubieha Waterfront, štadión v Green Point postavený na počesť majstrovstiev sveta vo futbale v roku 2010, červeno-biela silueta majáka v Seapoint, a za nimi v plnej kráse, malebné trio hôr.

IMGP3846.JPG

IMGP3859.JPG

A potom už nič neubieha, lebo stojíme, vzduch sa nepohne, a naša luxusná plachetnica, sviňa lenivá, tiež nie. Pijeme chladné víno na horúcom slnku a vysypeme sa z nej, na hanbu sveta, nacinkaní o druhej popoludní.

IMGP3856.JPG

Obedujeme na terase, v spolocnosti čajok: ak si nedáte pozor, tak Vám do taniera namiesto pečeného holuba s(p)adne pažravá čajka, alebo aj iný zver, a než stihnete povedať ##*@**#!, odletí do skorého videnia s Vaším predraženým obedom v gágore.

2.jpg

IMGP3949.JPG

IMGP3581.JPG

Siestu trávime v Camps Bay; more je ako cencúľ ale očividne baví surferov. Mladého muža na deke vedľa baví pozadie spiacej priateľky, ktoré si so zanietením fotí do mobilu.

IMGP3956.JPG

Cestou naspäť sa zastavíme v Seapoint; kým Waterfront patrí turistom, Seapoint je takmer tourist-free zone, skutočná oáza pokoja. Zavadziame na promenáde psíčkárom aj džoggerom, ale západ slnka sa zastavíme obdivovať všetci.

IMGP3630.JPG

IMGP3615-2.jpg

IMGP3666-2.jpg

Po západe slnka sme naspäť na Waterfronte, na večeru. Korzovanie okolo reštaurácií spomaľujú všadeprítomné hostesky, ktoré sa nás snažia zlanáriť na večeru, na mňa však nemajú, hehe, aj ja som tu bola hosteska, sestra!, a aj čašníčka, ou jé..

Moja čašnícka kariéra žiaľ zlyhala na ustavičnom zakochávaní sa pohľadom na Stolovú Horu, a tak sa zo mňa stal dispečer letovej prevádzky, ale to je už celkom iný príbeh, deti...

IMGP3793-2.jpg

...nabudúce o strašne-veľa-tuleňoch a červenom autobuse!


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?